עגלת משטחים

לא לעתים קרובות יוצא לנו לחשוב כיצד בעצם הגיעו סחורות וחפצים ליעדם: לפעמים נדמה שהם פשוט נוצרו במקום שבו הם הונחו, אך האמת היא שפעולות של הרמה, נשיאה ושינוע היו כרוכים בתהליך.

עגלת משטחים
עגלת משטחים היא אחת מדרכי השינוע למרחקים קצרים, והיא מאפשרת הובלה של משטחים בעלי משקלים שונים בתנאים סביבתיים חריגים.

עגלה שלא מעגלת פינות
עגלת משטחים, כשמה כן היא: מתקן לשינוע הבנוי ממגבה דמוי מזלג, על פי רוב הידראולי, כאשר מתחת לכל אחת משיני המזלג מוצמד גלגל. נוסף לגלגל המורכב מתחת לשיניים, מצוידת עגלת משטחים גם בזוג גלגלים הממוקמים בבסיסה, על מנת שניתן יהיה לתמרן איתה לכיוונים שונים, בדומה למערכת היגוי של רכב.

את פעולת התמרון ניתן לבצע על ידי הפעלת זרוע מתכת שפעולתה כפולה: היא משמשת הן לשליטה והיגוי של העגלה והן כידית להפעלת המנוע ההידראולי. עגלת משטחים כזו מסוגלת להרים משקל עד כשני טונות, ולהעביר בנוחות ובבטחה משאות מנקודה אחת לנקודה אחרת.

מפרט טכני של צרכים אישיים
כאשר בודקים איזו עגלת משטחים תתאים ביותר לצרכינו, יש לקחת בחשבון את סוג המשא שעליה להרים, את נפחיהם של אותם משאות וכן את תנאי הסביבה העתידים להשפיע על תנועתה העגלה, כגון משטח רטוב או אפילו חומצי.

מגוון העגלות הוא רחב ונע בין צרכים סטנדרטיים ועד למשימות שינוע מורכבות, וככל שנדייק בפירוט צרכנו כך נוכל להתאים לנו עגלת משטחים בצורה אופטימלית. כך למשל, בקרב לקוחות המתלבטים בין סוגי הגלגלים הרצויים להם, יש לבחון מהו סוג המשטח שהעגלה תצטרך לצלוח.
אם מדובר בשינוע על גבי רצפת פי.וי.סי, לא מומלץ לבחור בגלגל אוקולון העלול להותיר עליה סימנים. בחירה בעגלה בעלת גלגלי פלדה מצופים פוליאוריטן היא נפוצה מאוד, משום שהם חזקים מאוד ואינם נוטים להחלקה, אך כאשר מדובר בנשיאה של משקל רב הם אינם בהכרח אידיאליים.

התאמת עגלת משטחים לשוק ספציפי

בדרך כלל, כל סוג של עגלת משטחים מותאם מראש לסוג של בית עסק מסוים. כך למשל, כאשר מדובר בבית דפוס, תותאם עגלת משטחים קצרה בעלת אורך שן שאינו עולה על 900 מ"מ, כדי לאפשר תמרון רב יותר.
עגלת משטחים העשויה מנירוסטה מיועדת מראש לסביבות עבודה עתירות רטיבות למניעת היווצרות קורוזיה, כגון מחלבות ותחום ייצור המזון באופן כללי, שקירור ולחות הם חלק בלתי נפרד ממנו.

דילוג לתוכן