נעלי עבודה

מקובל להקדיש תשומת לב מיוחדת לבגדי עבודה, החל מן הפורמליות הנדרשת מחליפת עסקים, דרך האחידות של מדים הנהוגה בבתי עסק רבים וכלה בבגדים הנדרשים למטרות הגנה על הגוף, בשל סיכונים המתעוררים בסביבות עבודה מסוימות.

נעלי עבודה צבעוניות

עם זאת, נעלי עבודה הם אביזר משמעותי, במיוחד אם הנועל אותן נדרש לעמידה ממושכת על הרגליים במהלך יום העבודה, או להגנה מיוחדת מפני סביבה עתירת מכשולים וסכנת פציעות, ואפילו בעבור מי שבמסגרת עבודתו נחשף ללכלוך רב שאינו בר הסרה.

הולכים על בטוח בסביבת העבודה
נעלי עבודה בטיחותיות מצריכות בדיקה של מספר פרמטרים משמעותיים. לא רק הרגישות של אצבעות הרגליים למיני מכות וחבלות נלקחת בחשבון (על כן מיוצרות נעלי עבודה מיוחדות עם כיפת מגן נוקשה, לעתים ממתכת) כי אם גם חוזקה של הסוליה.

בסביבות עבודה קשוחות, יש צורך להגן על כף הרגל מפני אלמנטים חדים העלולים לחדור דרך סוליה שאינה מאובטחת דיה. על מנת לאמוד את נוחיותן של הנעליים, מומלץ למדוד אותן פעם אחת בשעות הבוקר המוקדמות, שאז יש נטייה לרגליים להיות נפוחות יותר יחסית לשארית היום ופעם בשעות הערב. כך, נוודא שלא נרכוש נעלי עבודה המשפשפות את קצות האצבעות או מותירות חלל רחב מידי שאינו מאפשר אחיזה מושלמת של הנעל.

אמור לי במה אתה עוסק ואתאים לך נעל
בשל האופי המשתנה של סביבות עבודה, יש להתאים נעלי עבודה לפי מאפיינים אישיים. כך, עבור אנשים שעיקר עבודתם היא בהליכה מרובה ממקום למקום כמו צוות רפואי או מלצרים ובעבור אנשים העומדים שעות רבות על הרגליים כדוגמת קופאים או מאבטחים, נעליים נוחות הן כלי עבודה של ממש.

על כן, על הנעליים להיות בעלות משקל נמוך ככל האפשר, רחבות מספיק על מנת למנוע שפשופים, וכמובן: חזקות ומותאמות לכף הרגל.

טיפים לבחירת נעלי עבודה מתאימות

בעת הרכישה, מומלץ לגרוב גרביים רגילות, מן הסוג שאתם גורבים כדבר שבשגרה, כך שלא תיווצר אי התאמה בשל גרב חריגה בעובייה. בנוסף, יש לשים לב כי לא רק לשעות היום השפעה על גודל כף הרגל כי אם גם לעונות השנה, ולקחת בחשבון את השינויים. זאת ועוד: יש למדוד את כף הרגל מן העקב לכיוון האצבעות, ולא להיבהל כשמתברר שכף אחת גדולה יותר. לכולם יש.

דילוג לתוכן