מלטשת

אחת הדרכים העדינות להעביר ביקורת על עבודה מכל סוג שהוא, החל מיצירת נגרות וכלה ביצירה ספרותית, היא להפנות את תשומת הלב לכך שהתוצר "מצריך ליטוש". המשמעות היא, שמדובר בעבודה שאינה גמורה עדיין, שניכרים בה עדיין עקבותיו של חומר הגלם בגרסתו הגסה והראשונית.

מלטשת מקצועית

מלטשת משמשת לשיוף של חומרים ולהחלקתם, באמצעות חיכוך המשטח המצריך עיבוד כנגד יריעה (בדרך כלל נייר ליטוש) ברמות שונות של חספוס.

מלטשת ידנית או חשמלית?

בעידן הנוכחי, כמו בכל תחום כמעט, גם בחירת מלטשת כרוכה באיסוף מידע על מבחר גדול ומגוון של סוגי מלטשות, ולשם כך יש צורך בהבנת אופייה של העבודה לעומק, כמו גם  ידע לגבי החומר המועמד לליטוש.

כאשר מעוניינים לחדש רצפת דק, הרי ששלב הליטוש הוא המשמעותי ביותר בתהליך. יש המדמים את מרקמו של העץ לעור האנושי העתיר נקבוביות, כך שהסרת השכבה הקרובה לפני השטח תפתח את אותן נקבוביות ותאפשר ספיגה טובה של השימון. מדובר בעבודה עדינה שרק מלטשת ידנית באה בחשבון כדי לבצעה על הצד הטוב ביותר.

מלטשת ידנית היא גם האופציה היחידה באזורים בעלי פינות אופייניות כגון מדרגות. מלטשת חשמלית מחליקה משטחי מתכת, אבן ופלסטיק, וככל מכשיר הפועל על חשמל, גם לה מגוון של פונקציות למטרות שונות.

איך בעצם המלטשת עובדת?

מטרתה הסופית של מלטשת, בין אם ידנית ובין אם חשמלית, היא החלקתו של משטח ושינוי צורתו המקורית. בלשון עממית מכונה פעולת הליטוש גם "פוליש" והיא מתבצעת על בסיס יום יומי כמעט, בין אם אנו נזקקים לפחחות רכב או עושים שיפוץ בבית.
למעשה, על מנת להחליק משטח מחוספס יש להשתמש במשטח מחוספס במידה המתאימה, על כן מחככת המלטשת את המשטח עם נייר לטש, או נייר מים, בד ליטוש וכיוצא באלו עזרי שיוף. החיכוך של המשטח המחוספס במשטח המצריך החלקה, מסיר ממנו את החלקים העודפים והופך אותו למשטח אחיד.

המלטשת הפופולארית ביותר היא מלטשת רוטטת, המבצעת את הליטוש על ידי נייר שיוף שטוח המוצמד אל המשטח הנע. על ידי ריטוטים מדודים היא מחליקה את המשטח באופן אחיד, בדיוק רב ובדרגות עוצמה משתנות בהתאם לצורך העולה מן השטח עצמו.

מלטשת זו מצוינת להחלקתם של משטחים קטנים, במיוחד משום שהיא מוצעת במספר גדלים, החל ממלטשת שניתן להפעיל ביד אחת וכלה במלטשות גדולות. התוצאות הטובות ביותר מושגות על ידי עבודה הדרגתית, כאשר תחילת העבודה מתבצעת עם  נייר לטש גס, והחלפתו בניר עדין יותר.

דילוג לתוכן