מכונה לחיתוך קרמיקה

אחד החומרים הנפוצים לחפוי של קירות בחדרים החשופים לתנאי לחות גבוהה, כגון מטבח, מקלחת ושירותים, הוא קרמיקה. כשחקן ראשי למדי בעיצוב הבית, החיפוי הקרמי מצטיין בשלל סגנונות וצבעים, וכמובן: בתצורות שונות הכפופות גם לצווי האופנה המתחלפים תדיר.

מכונה לחיתוך קרמיקה

מכונה לחיתוך קרמיקה היא חלק בלתי נפרד משלב החיפוי, והיא אחד הפרמטרים המשפיעים על התוצאה הסופית.

שם המשחק: דיוק
ככלל, על כל מכשיר המשמש לחיתוך של חומר מכל סוג שהוא, להיות חזק יותר מן החומר אותו הוא חותך, והחוק הזה חל גם על מכונה לחיתוך קרמיקה. אחד היתרונות של חיפוי קרמי הוא הפשטות שבה הוא מתבצע, הן מבחינת המיומנויות הנדרשות שאינן מחייבות ידע בשיפועים או ניקוזים, והן מבחינת הכלים הלוקחים חלק בתהליך.
אריחים קראמיים ניתן לחתוך גם על ידי שימוש במשחזת זווית, אך על מנת לזכות בתוצאות הטובות והמדויקות ביותר, מכונה לחיתוך קרמיקה היא המענה.

אבן אחר אבן
תודות לצבעוניות של הקרמיקה, קשיחותו של החומר ועמידותו בפני לחות ורטיבות, היא משמשת לא רק כחיפוי פרקטי בחדרי הבית, אלא גם לצרכי אמנות. אמנות הפסיפס למשל, היא עתיקה מאוד, כאשר השימוש בקרמיקה הוסיף לה קסם מיוחד, תודות לצבעוניות הרבה שהיא מאופיינת בה.

לכאורה, פסיפס מורכב מחתיכות רנדומליות של אבנים שבורות שהאמן מתאים באופן אקראי ליצירתו, ועל ידי הדבקתן בצמידות יחסית אל משטח נוצרת האמנות כאילו מעצמה. אך כדי ליצור שטחים מאוירים בדוגמאות מרהיבות של פסיפס, יש צורך בפיסות של חומר בצורות מדויקות, אותן ניתן להשיג באמצעות מכונה לחיתוך קרמיקה, החותכת גם את האריחים הקשים והעבים.

התוצאה: שולחנות מקושטים בעיצובים ייחודיים, מסגרות מרהיבות למראות, וגם קירות המטבח.

מי צריך מכונה לחיתוך קרמיקה?

רוב קבלני השיפוץ נדרשים לחיתוך של קרמיקות על בסיס יום יומי כמעט, כך שהחזקתה של מכונה לחיתוך קרמיקה היא בגדר הכרח. אספקת חיפויים שונים לחדרי שירותים, מקלחות ומטבחים יהיה זול ומהיר יותר כאשר מכונה כזו מצויה בהישג יד.

אך בעבור מי שמעוניין לבצע שיפוץ קל בעצמו (במיוחד כשמדובר בהחלפת חיפוי קרמי, שהיא, כאמור, אינה משימה קשה מאוד לביצוע ואינה מצריכה מיומנות רבה), או מי שמעוניין ליצור יצירת אמנות ייחודית מקרמיקה באחד מחדרי ביתו בהתאם לחזון שלו, הרי שבאפשרותו גם לשכור מכונה לפרק הזמן הדרוש לביצוע השיפוץ או לרכוש מכונה מיד שנייה במחיר נמוך מאוד. השימוש במכונה לחיתוך קרמיקה הוא פשוט מאוד ואינו מצריך כוח פיזי רב.

דילוג לתוכן